Dištančná metóda výučby na SZU

Microsoft Teams

Používajte VÝHRADNE internetové prehliadače Microsoft Edge alebo Google Chrome!!!

Prihlásenie:

https://www.office.com/ Oranžové tlačidlo „Prihlásiť sa“

Zadajte prístupové údaje. Prihlasovacie meno je vždy v tvare nieco@szu.sk (napr. macko.usko@szu.sk) alebo v tvare nieco@studentszu.sk (macko.usko@studentszu.sk)
Pri prvom prihlásení alebo ak ste office365 dlhšie nepoužívali sa zobrazí nasledovné: 

Aplikácie sú vľavo – šípkou je označená aplikácia TEAMS


Spustenie aplikácie TEAMS

Predvolene sa ponúka možnosť „Získajte aplikáciu pre Windows“. Ak vyberiete túto možnosť pokračujte podľa sprievodcu na obrazovke. Ak používate internetový prehliadač Microsoft Edge alebo Google Chrome tak môžete zvoliť výber „Namiesto toho použiť webovú aplikáciu“.

Ako postupovať:
  • Prihláste sa cez internetový prehliadač Microsoft Edge alebo Google Chrome na stránke: https://www.office.com/ Ak nemáte prihlasovacie údaje, tak kontaktujte technickú podporu na mailovej adrese: 365help@szu.sk Upozornenie: Po prvom prihlásení počkajte minimálne 60 minút pokiaľ sa aktivujú všetky služby. (Nemusíte byť 60 minút prihlásený. Stačí sa znovu prihlásiť po 60tich minútach. 🙂 )
  • Na úvodnej stránke nájdete rôzne aplikácie (programy) a jednou z aplikácií je aj Microsoft Teams.
  • Technickú podporu nájdete v Teamsoch v tíme „Technická podpora Teams“ (TechnickpodporaTeams@szu.sk)

Všetky príručky a návody nájdete tu: https://support.microsoft.com/sk-sk/office/za%C4%8D%C3%ADname-v-t%C3%ADme-pre-u%C4%8Debn%C3%A9-predmety-6b5fd708-35b9-4caf-b66e-d8f2468e4fd5

Video návod:


MS TEAMS video návody – krátke, špecifické videá


 

Inštalačné balíky programu MS TEAMS nájdete tu – na stránke si vyberte inštalačného klienta podľa Vášho operačného systému ak Vám to neponúkne automaticky.