Aktivity katedry

Zimný metodický kurz

V priebehu februára sa na Donovaloch uskutočnili 4 zimné metodické kurzy pre študentov UZS 1, 2 a fyzioterapeutov (2. a 3. ročník). Počas kurzov mali študenti možnosť zlepšiť svoje lyžiarske zručnosti a rovnako si uvedomiť, ako veľa sa musí pracovať, ak má byť tento pohyb zvládnutý na naozaj vysokej úrovni. V rámci prednášok sme sa venovali technike lyžovania a rôznym spôsobom, akými dokážeme lyže ovládať, neobišli sme ani problematiku pohybu v zimných horách. Študenti UZS mali možnosť skúsiť si zabezpečenie a transport pacienta na kanadských saniach, ako aj lokalizáciu a záchranu postihnutého spod lavíny.

Ďakujeme všetkým študentom za účasť a spoluprácu, tešíme sa na ďalšie spoločné akcie.

Mgr. Martin Hrubala

Mgr. Milan Beňačka, PhD.


Bounce park

Návrat do detských čias v Bounce parku. 


Kondičná príprava

V rámci kondičnej prípravy sa to snažíme mať pestré. Tentokrát sme navštívili lezecké centrum, kde si študenti mohli skúsiť disciplínu bouldering.


Krížna

Túra na krížnu v perfektnom počasí s kolektívom fyzio 1. ročník. 


Ferraty

V pondelok 11.10. sme využili pekné jesenné počasie a so študentmi UZS 1 sme v rámci kondičnej prípravy vyrazili na Via ferraty na Skalke v Kremnických vrchoch. Túra začala ráno na Králikoch pri sviežich 4 stupňoch, našťastie profil trasy popri skokanskom mostíku zaručuje zahriate hneď na úvod. Po približne hodine a pol rezkej chôdze sme boli na mieste, kde si študenti po inštruktáži mohli vyskúšať pohyb po krátkej cvičnej „železnej ceste“ . Potom sme sa už „zostupovkou“  s niekoľkými technickými úsekmi ako aj lanovým mostom dostali na úpätie ferraty obtiažnosti B s názvom Trubačova veža. Táto cesta je po celej dĺžke zaistená oceľovým lanom a obsahuje niekoľko náročnejších pasáží, v ktorých študenti museli vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. To ich však pri svojom budúcom povolaní neraz čaká. Celá skupina to však zvládla na výbornú a verím, že študenti si túto akciu užili. Ďakujem všetkým zúčastneným.

Mgr. Martin Hrubala


Turistika

Volejbalový turnaj

Letný metodický kurz

Horská záchranná služba